خواص آب نیسان

در باره ماه نیسان و آب نیسان

بیست وسه روز که از نوروز بگذرد داخل ماه نیسان است و ماه نیسان سی روز است از حضرت جعفر بن محمد صادق ع منقول است : روایت شده از ابن عباس که روزی حضرت رسول صلی الله علیه و اله وسلم فرمود که یا علی میخواهم ترا چیزی بیاموزم که جبرئیل مرا خبر داده چنانچه محتاج به اطباء نباشی؟ حضرت امیر المومنین عرض کردند که بیان فرمائید

حضرت رسول ص فرمود: یا علی آب نیسان را قبل از آنکه بر زمین برسد در ظرف پاکی بگیر و بر آن آب ایه الکرسی و قل هو الله احد و معوذتین ( قل اعوذ برب الفلق و قل اعوذ برب الناس) و قل یا ایها الکافرون و سوره انا انزلناه و سوره یسبح اسم و لا اله الا الله والله اکبرو این صلواه را بخوان اللهم صل علی محمد و ال محمد الاوصیاء المرضیین فصل صلواتُک وَبا رِک عَلَیهِم افضل برکاتک الصواة والسلام علیه و علیهم و علی ارواحهم و اجسادهم و رحمة الله و برکاة و سبحان الله و الحمدلله و لا اله الا الله والله اکبرو هر یکی از انها که گفته شد هر کدام را هفتاد مرتبه بخوان و بر آن آب بدمید و ار آن آب هفت روز پی در پی صبح ناشتا بخورید و در وقت ناهار و وقت شام بخورید هر مرضی که در بدن باشد در رگ و استخوان بر طرف کند وهر کس را که فرزندی نشود این آب را بخورد فرزند بوجود آید هر چند پیر و عقیم باشد و اگر کسی علیل باشد چون از این آب بخورد حرکت در او پیدا شود و اگر زنی پسر یا دختر بخواهد بخواهد به این نیت بخورد مرادش حاصل شود و خوردن این آب سردرد و صداع را بر طرف کند و اگر در چشم چکاند و چشم با ان بشوید و قدری هم بخورد درد چشم زائل گردد و دهان را خوشبو کند بیخ دندان را محکم گرداند و لعاب بیخ دندان را بر طرف کند از بواسیر ایمن گرداند از آزار فلج و درد پشت و پهلو و کرم معده و خارش بدن و آبله و دیوانگی ایمن گرداند از پیسی و خوره و کری و لالی و لکنت زبان ایمن گردد از وسوسه شیطان و دیو و پری ایمن شود و حضرت رسول ص فرمودند علاوه بر اینها که گفته شد منافع بسیار دارد دل را پر نور گرداند الهام و حکمتها بر زبان او جاری گرداند که غیر او از این مرتبه نباشد و خدا بفرست بر او هزار رحمت و بیرون برد از دل غش و خیانت و حسد و تکبر و تعدی و بخل و غضب و عداوت . و جمیع منسوبان او را دوست دارند و در وقت خوردن قدری از تربت امام حسین ع در آب اندازد و دو نوبت انا انزلناه بخواند و بعد این دعا را بخواند : بسم الله الرحمن الرحیم اللهم انی اسئلک بحق الملک الذی اخذتها و اسئلک بحق النبی الذی قبضتها و اسئلک بحق الوصی الذی حل فیها ان تجعلها شفاء من کل زاء و امانا من کل خوف و حفظها من کل سوء برحمتک یا ارحم الراحمین الهی بحق الحسین و اخیه و جده و ابیه و امه و بنیه و شیعته و موالیه و زواره و مجاوره و قبره و ساکنه الهی حاجاتنا کثیر و اعمالنا قلیل و انت اعلم بصیر رب انی مسنی الضر و انت ارحم الراحمین و صلی الله علی علی محمد و اله الطاهرین .

منبع:

/ 1 نظر / 4 بازدید
سوسن

سلام . عجب آب چند منظوره ایه این آب نیسان. اینجا بارون زیاد میاد من حتما ازش جمع می کنم و به بیماران میدم اگه افاقه کرد حتما خبرتون می کنم . دست شما درد نکنه . ممنون که سر زدی و ممنون از نظر لطفت.